BIESZCZADY


 Dzień I

Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do Huty Szkła Artystycznego Sabina w Rymanowie – zwiedzanie, pokaz produkcji szkła, galeria wyjątkowych szklanych wyrobów. Następnie zwiedzanie: Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku - jest to jedno z najpiękniejszych muzeów na wolnym powietrzu w Europie. Pod względem zgromadzonych eksponatów jest największym skansenem w Polsce. Odtworzone zostały typowe układy zabudowy wsi z podziałem na grupy etnograficzne zamieszkujące polskie Karpaty i Podkarpacie. Przejazd do Zagórza –spacer wokół ruin klasztoru Karmelitów Bosych, wejście na 22 metrową wieżę widokową. (atrakcja do potwierdzenia). Zakwaterowanie, obiadokolacja, spacer po okolicy.

Dzień II

Wczesne śniadanie, przejazd widokowym fragmentem trasy Dużej Pętli Bieszczadzkiej do Majdanu na stacje kolejki bieszczadzkiej, przejazd kolejką. Następnie wycieczka górska w Bieszczadzkim Parku Narodowym - spacer Połoniną Wetlińską połączony z wizytą w najwyżej położonym schronisku w Bieszczadach Chatka Puchatka. Powrót do ośrodka na obiadokolację.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka noclegowego. Zwiedzanie Parku Miniatur Cerkwi w Myczkowcach (około 140 makiet cerkwi greckokatolickich, prawosławnych oraz kościołów rzymskokatolickich z terenu południowo-wschodniej Polski, Słowacji oraz Ukrainy) oraz spacer z przewodnikiem po Ogrodzie Biblijno – Botanicznym. Znajdują się w nim makiety oraz rzeźby związane z opowieściami biblijnymi umieszczone w otoczeniu roślin rosnących na Bliskim Wschodzie i nie tylko. Przejazd nad Jezioro Solińskie, rejs statkiem wycieczkowym po jeziorze, spacer po okolicy.

 CENA ORIENTACYJNA ZA OSOBĘ około 550,00

KOTLINA KŁODZKA


1 DZIEŃ

Wyjazd w kierunku Kotliny Kłodzkiej w godzinach porannych. Przejazd do Złotego Stoku – wizyta w zabytkowej kopalni złota. Zwiedzanie z przewodnikiem Sztolni Gertruda z tajemniczym Chodnikiem Śmierci, Sztolni Czarnej z jedynym w Polsce podziemnym wodospadem oraz Muzeum Minerałów. Następnie wizyta w Kłodzku, zwiedzanie Twierdzy. Ogromna i tajemnicza Twierdza w Kłodzku to najcenniejsze dzieło nowożytnej architektury obronnej w Polce. Z jej tarasów rozciąga się widok na całą kotlinę. Spacer z przewodnikiem. Zakwaterowanie, obiadokolacja.

2 DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd do Kudowy Zdrój – spacer po parku zdrojowym, wizyta w Pijalni Wód. Przejazd do Czermnej gdzie zobaczymy Kaplicę Czaszek. Wizyta w Parku Narodowym Gór Stołowych, piesza wędrówka z przewodnikiem po rezerwacie Błędne Skały – malownicze, niepowtarzalne bloki tworzące skalny labirynt. Następnie przejazd malowniczą droga przez Park Narodowy Gór Stołowych do Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej patronki Ziemi Kłodzkiej. Sanktuarium zwane jest „Śląską Jerozolimą”. Zobaczymy m.in. ruchomą szopkę. Powrót do ośrodka, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka.Przejazd do Wałbrzycha – zwiedzanie Zamku Książ jednego z najpiękniejszych zamków Dolnego Śląska. W dalszej kolejności przejazd do Świdnicy – zwiedzanie Protestanckiego Kościoła Pokoju wpisanego na listę UNESCO.

CENA ORIENTACYJNA ZA OSOBĘ około 580,00 

POZNAŃ


1 dzień

Wyjazd w godzinach wczesno porannych, czas przejazdu do Poznania około 8-9 godzin. Zwiedzanie: Ostrów Tumski: bazylika archikatedralna (z miejscem pochówku pierwszych władców Polski), palatium Mieszka I, Psałteria, Śluza Tumska, Most Jordana, Pałac Arcybiskupi, Rezerwat Archeologiczny Genius loci. Brama Poznania – historia początków państwa polskiego oraz Ostrowa Tumskiego. Obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Gniezno: zwiedzanie pierwszej stolicy Polski. Katedra Gnieźnieńska z relikwiami św. Wojciecha, Drzwi Gnieźnieńskie, Muzeum Początków Państwa Polskiego. Ostrów Lednicki: najstarsze grodzisko na wyspie z czasów Mieszka I. Biskupin: najstarsza drewniana osada- Muzeum Archeologiczne. Powrót na obiadokolację i nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Poznania: Muzeum Powstania Poznańskiego – czerwiec 1956, Wzgórze Przemysława z Zamkiem Królewskim, Stare Miasto, Rogalowe Muzeum Poznania – pokaz pieczenia rogali świętomarcińskich,   Ratusz, liczne fontanny: Prozerpiny, Marsa, Apolla, Neptuna, Domki Budnicze, Pręgierz, Pałac Górków, Kościół Farny – jedna z najpiękniejszych barokowych świątyń w Polsce, rzeźba Koziołków na Placu Kolegiackim, pomnik Św. Jana Nepomucena, Pomnik Bamberki, Waga Miejska.

CENA ORIENTACYJNA ZA OSOBĘ około 650,00

 

BUDAPESZT


 1 dzień

 Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach rannych (około 7,00). Przejazd przez Słowację do Szentendre – spacer po centrum, kościół św. Piotra i Pawła, Katedra Serbska, Muzeum Marcepanu, następnie Esztergom – nawiedzenie najważniejszej i największej węgierskiej bazyliki, gdzie był koronowany pierwszy król Węgier św. Stefan. Następnie zwiedzanie stolicy Węgier: Plac Bohaterów z Pomnikiem Tysiąclecia i kolumnadą, Muzeum Sztuk Pięknych, Pałac Ekspozycji – obiekty wpisane na listę UNESCO, Zamek Vajdahunyad, Pomnik Anonymusa. Przejazd do centrum Budapesztu, zwiedzanie Bazyliki św. Stefana. Wieczorem możliwy rejs statkiem turystycznym po Dunaju (opcja płatna dodatkowo)Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

  2 dzień

 Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Wjazd na wzgórze Gellerta – wspaniała panorama miasta i rzeki Dunaj, Cytadela, Pomnik Wolności. Przejazd na Wzgórze Zamkowe: Baszty Rybackie, Pomnik króla Stefana, kościół Macieja, starówka i kolorowe kamieniczki wzgórza, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski – obiekty na liście UNESCO. Deptak Vaci utca - pełny ekskluzywnych sklepów i restauracji ulicy, tętniący życiem całą dobę, spacer pod Halę Targową, czas na zakup lokalnych produktów i pamiątek. Pożegnanie z Budapesztem, wyjazd w drogę powrotną do Polski około 15,00.

CENA ORIENTACYJNA ZA OSOBĘ około 410,00

LWÓW


Dzień I

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych, przejazd do Lwowa. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta: Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich. Przejazd na Wysoki Zamek – podziwianie panoramy miasta z Kopca Unii Lubelskiej. Spacer do centrum: Baszta Prochowa, Cerkiew Wołoska, Arsenał Królewski.  Czas na wymianę waluty i posiłek (indywidualnie) Następnie Apteka – Muzeum, Katedra Ormiańska, rynek miasta - piękne XVIII i XIX wieczne kamienice okalające centralny plac, tworzące niepowtarzalny klimat, fontanny, ratusz i wieża ratuszowa. Zakwaterowanie i obiadokolacja w hotelu we Lwowie.

 Dzień II

Śniadanie, wycieczka autokarowa z przewodnikiem po kresowych zamkach tzw Złotej Podkowie: Złoczów - zwiedzanie zamku Sobieskich (bastiony, dziedziniec, komnaty). Podhorce - pałac Koniecpolskich, Sobieskich, Rzewuskich, Sanguszków. Kościół Pałacowy. Olesko - zamek w którym urodził się Jan III Sobieski. (dziedziniec, komnaty, podziemia). Powrót na obiadokolację do Lwowa.

Dzień III

Wykwaterowanie z hotelu, kontynuacja zwiedzania miasta: Opera- zaprojektowana przez Zygmunta Gorgolewskiego i zbudowana zaledwie w trzy lata. Katedra Łacińska, Kaplica Boimów, Kościół garnizonowy, Katedra Muzeum Apteki. Czas na lwowskim rynku do wykorzystania na posiłek (płatny indywidualnie) oraz zakup słodkich pamiątek w manufakturze czekolady i aromatycznej kawy w Kopalni Kawy. Wyjazd w drogę powrotną do Polski około 14,00. Przyjazd na miejsce w godzinach nocnych.

CENA ORIENTACYJNA ZA OSOBĘ około 610,00

PRAGA


 1 DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach porannych (około 5,00). Przejazd do Pragi. Zwiedzanie rozpoczniemy od lewego brzegu Wełtawy: Spacer Małą Straną – dzielnicą bogatych kupców niemieckich z perłą baroku - kościołem św. Mikołaja. Wjazd kolejką na Wzgórze Petrin, wyjście na wieżę widokową na wspaniałą panoramę Pragi (miniatura Wieży Eiffla), Hradczany: dzielnica z okazałymi pałacami, kamienicami i oczywiście Zamkiem Królewskim. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ

Po śniadaniu dokończenie zwiedzania Złotej Pragi: tym razem zobaczymy prawy brzeg Wełtawy. Stare Miasto ze wspaniałym ratuszem, słynnym zegarem i niezliczonymi zabytkami architektury. Jozefov - żydowska dzielnica ze starym cmentarzem i kilkoma synagogami, spacer Mostem Karola. Nowe Miasto z Placem Wacława z ciekawym ratuszem oraz słynnym Tańczącym Domem, spokojny i malowniczy Wyszehrad ze wspaniałymi widokami na Wełtawę oraz Pragę. Powrót do hotelu. Wieczorem możliwy rejs statkiem wycieczkowym po Wełtawie (opcje dodatkowo płatna).

3 DZIEŃ

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, pożegnanie stolicy Czech i przejazd do Kutnej Hory, średniowiecznego miasteczka znanego z kopalni srebra. (Kutna Hora wpisana została na listę UNESCO w 1995 roku). Spacer historyczną Starówką, zwiedzanie kościoła św. Barbary oraz największej w Europie kaplicy czaszek. Około 16,00 wyjazd w drogę powrotną do Polski, przyjazd na miejsce w godzinach późno nocnych.

 

 

CENA ORIENTACYJNA ZA OSOBĘ około 460,00

WIEDEŃ I BRATYSŁAWA


 1 DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach rannych (około 6,00). Przejazd przez Słowację do Wiednia. Przejazd na Wzgórze Kahlenberg skąd Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń – kościół św. Józefa z kaplicą Sobieskiego, panorama miasta. Następnie spotkanie z przewodnikiem. Objazd autokarem: Ringstrasse przy której stoją najważniejsze budowle miasta: uniwersytet, ratusz, parlament, teatr dworski, muzea, opera, a także parki i ogrody miejskie. Po wyjściu z autokaru spacer po starówce wiedeńskiej: cesarska rezydencja Hofburg, reprezentacyjne ulice Kohlmarkt i Graben i katedra św. Szczepana. Obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 DZIEŃ

Śniadanie, przejazd w okolice zamku Schonbrunn, zwiedzanie, spacer po ogrodach: Fontanna Neptuna, Palmiarnia, Glorietta. Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej. Na zakończenie zwiedzania Wiednia spacer po Praterze. Park Prater jest znanym miejscem relaksu, wypoczynku oraz znakomitej zabawy dla osób w każdym wieku. Obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Bratysławy - zwiedzanie miasta: Rynek Staromiejski, Plac Hviezdoslava z Teatrem Narodowym, Ratusz, Katedra Św. Marcina spacer bulwarem naddunajskim, Wzgórze Zamkowe, panorama miasta. Wyjazd w drogę powrotną do Polski, przyjazd na miejsce w godzinach wieczornych.

CENA ORIENTACYJNA ZA OSOBĘ około 630,00

WIEDEŃ


 1 DZIEŃ

Wyjazd z miejsca zbiórki w godzinach rannych (około 6,00). Przejazd przez Słowację do Wiednia. Przejazd na Wzgórze Kahlenberg skąd Jan III Sobieski dowodził bitwą o Wiedeń – kościół św. Józefa z kaplicą Sobieskiego, panorama miasta. Następnie spotkanie z przewodnikiem. Objazd autokarem: Ringstrasse przy której stoją najważniejsze budowle miasta: uniwersytet, ratusz, parlament, teatr dworski, muzea, opera, a także parki i ogrody miejskie. Po wyjściu z autokaru spacer po starówce wiedeńskiej: cesarska rezydencja Hofburg, reprezentacyjne ulice Kohlmarkt i Graben i katedra św. Szczepana. Obiadokolacja, zakwaterowanie, nocleg.

2 DZIEŃ

Śniadanie, przejazd w okolice zamku Schonbrunn, zwiedzanie, spacer po ogrodach: Fontanna Neptuna, Palmiarnia, Glorietta. Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej. Na zakończenie zwiedzania Wiednia spacer po Praterze. Park Prater jest znanym miejscem relaksu, wypoczynku oraz znakomitej zabawy dla osób w każdym wieku. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski.

 

CENA ORIENTACYJNA ZA OSOBĘ około 460,00